Česky Deutsch English Русский

ROYAL DUX BOHEMIA®

Vítáme vás na stránkách tradičního výrobce
figurálního a ozdobného porcelánu v Duchcově

 Počátky manufakturního způsobu výroby keramiky v Duchcově sahají až do roku 1853, pod vedením Eduarda Eichlera lze po roce 1860 zaznamenat její mohutný rozkvět, nejprve jako E. Eichler Thonwaren Fabrik, později, od roku 1898 už jako akciová společnost Duxer Porzellan Manufaktur, A.G. Rozmach firmy nadále pokračuje a vrcholí, patrně v nejúspěšnějším období firmy, v období secese…

Manufakturní výroba porcelánových figur je nyní součástí  výrobního programu společnosti Český porcelán, a.s. Dubí. Ruční práce využívající tradiční postupy je charakteristická pro duchcovskou výrobu i v 21. století, a právě ona je zárukou vysoké kvality a unikátní podoby duchcovské produkce. Tradiční je i ochranná známka, růžový trojúhelník, více jak 100 let existující záruka původu, originality a kvality figurálního porcelánu vyráběného pod značkou Royal Dux Bohemia.

Figurální a ozdobný porcelán

Rádi bychom vám představili nabídku našich výrobků, která je tradičně členěna na tyto oblasti:

Nosítka  -  model: 1970, dekorační technika: Bronz. Jako terakotový model jsou „Nosítka“ vyobrazena již v nabídkovém firemním katalogu vydaném kolem roku 1880. V téměř nezměněné podobě se tato figura vyrábí z porcelánu dodnes.

Naše porcelánové figury jsou vyráběny z tvrdého porcelánu karlovarského typu s velkým důrazem na precizní provedení jemných detailů výrobku.

Velmi široká je i škála používaných dekoračních technik. Dekorován je neglazovaný i glazovaný střep. Za všechny dekorační techniky - luxusní dekorační technika „Bronz“ - k dekoraci je využito nanesené vrstvy práškového zlata zatavené do barevného podkladu, viz obrázek s figurou „Nosítka“ na této stránce.

Aktuální novinkou mezi dekoračními technikami je otryskávání povrchu porcelánových výrobků, tzv. pískování.

Novinka - pískování porcelánu

Novinkou v našem výrobním programu je úprava povrchu porcelánových hrnků pískováním. V celoplošně nastříkané vtavné barvě je otryskáním povrchové vrstvy vytvořen ormament.

Hrnek Andreas spirály a srdce

Hrnek Andreas s vypiskovaným ornamentem - vhodné jako dárek na sv. Valentýna

Velikonoční hrnek Lada

Hrnek Lada s velikonočním motivem beránka

Velikonoční hrnek Harry

Hrnek Harry s vypískovaným velikonočním motivem

Hrnek Sisi s ouškem srdce

Hrnek Sisi s ouškem srdce s vypiskovaným ornamentem - vhodné jako dárek na sv. Valentýna

Kombinací tvrdého stolního porcelánu karlovarského typu (výpal při 1400 °C), vtavné keramické barvy (výpal při 1200 °C) a tohoto typu dekorace získáte výrobek s vysokou užitnou hodnotou, který splňuje nejpřísnější požadavky, které jsou kladené na výrobu stolního užitkového porcelánu. Výrobek můžete dlouhá léta bez problému používat v mikrovlnné troubě a mýt v myčkách nádobí.

Chcete vědět více o naší společnosti?

Chcete si prohlédnout naší nabídku produktů?

Český porcelán, a.s. Dubí - závod Royal Dux Duchcov (poloha a zobrazení na mapy.cz)

Kontaktní informace

Český porcelán, a.s. závod Royal Dux Duchcov

Sadová 1414, 419 01 Duchcov
tel.: +420 417 835 261
fax: +420 417 835 416
e-mail: royaldux@cesky.porcelan.cz

společnost zapsaná dne 15. března 1991 v obchodním rejstříku v Ústí na Labem, oddíl B, vložka 101

Obchodní informace

Napište nám

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace