Česky Deutsch English Русский

Porcelán Royal Dux Bohemia®
Ilona Klawitter * 10.2.1945

Ilona Klawitter o sobě:

      Miluji přírodu a všechny druhy umění. V nich nacházím náplň, harmonii a sílu. Jsem vděčná osudu za schopnost vnímat a vidět i to nenápadné, nepatrné, zdánlivě nedůležité. Ale právě zde se mi otvírá svět plný detailů a jemných nuancí, ve kterých se skrývá velké bohatství a krása.

Ilona Klawitter

      Kreativita mě provázela již od dětství celým životem, ale až po velkých oklikách se mohla stát mou životní náplní. V posledních letech se intenzivně věnuji tvorbě betlémových figur a biblických výjevů. Jsou to ručně modelované unikáty, u kterých kladu obzvláštní důraz na výraz obličeje – má „promlouvat“ k pozorovateli, sdělit své emoce, odpovídající vlastnostem figury.

      Druhým mým oblíbeným tématem je pohádkový svět, svět fantazie, který poskýtá nekonečné množství inspirace. Víly, skřítkové, čarovné bytosti, to vše, co v každodenním životě nepotkáváme (a mnohý z nás někdy postrádá), oživuji v podobě rozmanitých figurek.

      Tak vznikl i záměr o stvoření „šnečích lidiček“ – drobných bezelstných tvorečků, kteří neznají ani zlobu ani násilí. Jsou tak nějak ztělesněním mé představy o jiném – lepším světě, kde vládnou již téměř zapomenuté hodnoty – volnost, radost a láska.

 

Doporučujeme:

E-Shop - Ilona Klawitter - Porcelánový betlém ,  značkový porcelán Royal Dux Bohemia

E-Shop - Ilona Klawitter - Cibulákový betlém ,  značkový porcelán Royal Dux Bohemia

E-Shop - Ilona Klawitter - Šnečí lidičky ,  porcelánové miniatury z lesů, polí a luk

Ilona Klawitter: Příběh o stvoření „Šnečích lidiček“

Kontaktní informace

Český porcelán, a.s. závod Royal Dux Duchcov

Sadová 1414, 419 01 Duchcov
tel.: +420 417 835 261
fax: +420 417 835 416
e-mail: odbyt.royaldux@cesky.porcelan.cz

společnost zapsaná dne 15. března 1991 v obchodním rejstříku v Ústí na Labem, oddíl B, vložka 101

Obchodní info

Napište nám

 Web využívá pouze nezbytné soubory cookie, které pomáhají zajistit použitelnost webových stránek tím, že umožňují základní funkce, jako je navigace na stránce a přístup do zabezpečených oblastí webových stránek. Bez těchto souborů cookie nemůže webová stránka správně fungovat.Další informace