Česky Deutsch English Русский

Porcelán Royal Dux Bohemia®
Ilona Klawitter * 10.2.1945

Ilona Klawitter o sobě:

      Miluji přírodu a všechny druhy umění. V nich nacházím náplň, harmonii a sílu. Jsem vděčná osudu za schopnost vnímat a vidět i to nenápadné, nepatrné, zdánlivě nedůležité. Ale právě zde se mi otvírá svět plný detailů a jemných nuancí, ve kterých se skrývá velké bohatství a krása.

Ilona Klawitter

      Kreativita mě provázela již od dětství celým životem, ale až po velkých oklikách se mohla stát mou životní náplní. V posledních letech se intenzivně věnuji tvorbě betlémových figur a biblických výjevů. Jsou to ručně modelované unikáty, u kterých kladu obzvláštní důraz na výraz obličeje – má „promlouvat“ k pozorovateli, sdělit své emoce, odpovídající vlastnostem figury.

      Druhým mým oblíbeným tématem je pohádkový svět, svět fantazie, který poskýtá nekonečné množství inspirace. Víly, skřítkové, čarovné bytosti, to vše, co v každodenním životě nepotkáváme (a mnohý z nás někdy postrádá), oživuji v podobě rozmanitých figurek.

      Tak vznikl i záměr o stvoření „šnečích lidiček“ – drobných bezelstných tvorečků, kteří neznají ani zlobu ani násilí. Jsou tak nějak ztělesněním mé představy o jiném – lepším světě, kde vládnou již téměř zapomenuté hodnoty – volnost, radost a láska.

 

Doporučujeme:

E-Shop - Ilona Klawitter - Porcelánový betlém ,  značkový porcelán Royal Dux Bohemia

E-Shop - Ilona Klawitter - Cibulákový betlém ,  značkový porcelán Royal Dux Bohemia

E-Shop - Ilona Klawitter - Šnečí lidičky ,  porcelánové miniatury z lesů, polí a luk

Ilona Klawitter: Příběh o stvoření „Šnečích lidiček“

Kontaktní informace

Český porcelán, a.s. závod Royal Dux Duchcov

Sadová 1414, 419 01 Duchcov
tel.: +420 417 835 261
fax: +420 417 835 416
e-mail: odbyt.royaldux@cesky.porcelan.cz

společnost zapsaná dne 15. března 1991 v obchodním rejstříku v Ústí na Labem, oddíl B, vložka 101

Obchodní info

Napište nám

 Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace